KONST / Litografier / Färglitografi 10717141

nr 1071 7141

Reinhold Ljunggren

(1920-2006), Sverige

Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), fiskare, 256/260, signerad, motivet: 29x42

Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.

Utrop:

400 kr

måndag 28 november 2016
kl 19:36:36

Reinhold Ljunggren

Läs mer om Reinhold Ljunggren